Запоріжжя покращило позиції в рейтингу прозорості, проте все ще має проблеми з послугами для містян та кадровою політикою

Запоріжжя піднялося на 12-те місце в щорічному Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, який формує організація Transparency International Ukraine. За рік рівень прозорості міста зріс з 36,7% до 63%.

Про це стало відомо з результатів Рейтингу 2024 року, передає 061.

Такий результат дозволив Запоріжжю перейти з категорії «непрозорих» у «частково прозорі» міста. При цьому місто обійшло навіть низку обласних центрів і мегаполісів.

На відміну від попереднього року, муніципалітет поширював протоколи засідань міської ради, виконкому та постійних комісій; вчасно оприлюднював відеозаписи майже всіх засідань міської ради та виконкому.

«Міськрада опублікувала: переліки об’єктів майна, які підлягають і не підлягають приватизації; перелік земельних ділянок комунальної власності, що пропонуються для передачі у власність громадян; титульні списки на проведення капітального та поточного ремонту, будівництва, реконструкції та благоустрою. Також муніципалітет сформулював критерії та підстави для видачі гуманітарної (благодійної) допомоги і прозвітував про допомогу, отриману у 2024 році», – зазначається в тексті з результатами дослідження.

Аналітики підкреслюють: попри статус міста як території можливих бойових дій і постійні обстріли, Запоріжжя суттєво покращило позиції по відкритим даним. Попри стрімкий прорив у рейтингу прозорості, Запоріжжю досі бракує відкритості в низці важливих сфер. За даними дослідження Transparency International Ukraine найнижчі показники Запоріжжя має в категорії «послуги громадянам» та «кадрова політика та доброчесність». Також є питання щодо коректного реагування на подані громадянами петиції, відсутність власної системи електронної реєстрації в школи та дитячі садки. Також у Запоріжжі не проводяться електронні аукціони для продажу прав на розміщення об’єктів сезонної торгівлі та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; відсутні дані про облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов (квартирний облік) та не розміщуються інформація про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад.

Усього в дослідженні взяли участь 100 міст. Середній рівень прозорості по країні — 41,6%, а серед міст, що мають статус прифронтових — 43,9%.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що рівень цифровізації Запорізької області нижчий за середній: найкраще з послугами, найгірше – з безпечним середовищем

Джерело: 061.ua