061 продовжує публікувати статті, написані запорізькими еко-активістами спеціально для нашого сайту. В цьому випуску – про те, як відсвяткувати Новий Рік з мінімальною кількістю шкоди для екології.
Під час зимових святкувань людство використовує надмірну кількість енергії та продукує найбільшу кількість сміття. А чи є якісь альтернативи аби зустріти свята та при цьому знизити вплив на навколишнє середовище?
Новорічна красуня
Попередня наша стаття була повністю присвячена цій темі, тому сьогодні поговоримо про альтернативи ялинок. Ялинка з природних матеріалів завжди доречна, багаторазова, не шкодить довкіллю та й виготовити її можна навіть самому. Найкращим матеріалом для такої ялинки буде: мох, сизаль, кокосове волокно, пряжа. Прикрасити її можна скляним намистом, зірочками бадьяну та сушеними апельсинами.
Для лаконічних інтер’єрів або для тих, хто полюбляє скандинавський стиль, підійдуть ялинки з гілок чи дерев’яних дошок. Експериментуйте!
Не маєте натхнення – зверніться за допомогою до дітей – вони завжди мають блискучі ідеї як змайструвати чи зробити щось оригінальне з підручних матеріалів. А може ви започаткуєте нову сімейну традицію по створенню новорічної красуні.
Зимова флористика
Якщо ж вам набридло збирати голки після ялинки, то новорічна флористика- точно ваш варіант. Створіть простий і стильний букет із стійких рослин своїми руками і ви точно здивуєте своїх гостей.
І, повірте, для цього не обов’язково бути професійним флористом. Для такої композиції найкраще підійдуть вічно зелені рослини, такі як падуб, магонія, самшит, барвінок, туя – в нашому регіоні їх знайти дуже легко. Додайте трохи місцевих ягід: глід, шипшина, сніжноягідник, бирючина плюс шишки – і ви маєте основу вашого букету.
Живі квіти також чудово виглядають на святковому столі, тому і вашому букету точно не завадять. Якщо ж ви полюбляєте екзотику, то евкаліпт, леукодендрон, гіперікум, орхідеї та ілекс зроблять ваш букет надзвичайним, а турботи такий букет майже не потребує, адже вищеперелічені рослини дуже стійкі.
Декоративний вінок
Такий декоративний вінок з природних матеріалів може стати окрасою як вашого новорічного столу, так і дверей. Горіхи, шишки, мох, сухоцвіти, гілочки, прянощі – матеріалів для такого віночка безліч.
Найлегше приклеїти увесь наш скарб до основи силіконовим клеєм, але треба пам’ятати, що він не розкладається, тому, якщо ви за zero waste і хочете створити на всі 100% екологічний декор, то замініть клей на кольоровий флористичний дріт або яскраву нитку.
Загортаємо подарунки
Частіше всього обгортковий папір та подарункові пакети вкриті шаром плівки, а тому не переробляються. Прекрасна альтернатива – крафт папір. У більшості випадків, він виготовлений із вторинної сировини і не шкодить довкіллю, та й малюнок на ньому можна створити ексклюзивний.
Хочете якось по-іншому презентувати подарунок? Льняний мішечок, відріз гарної тканини, дерев’яна скринька, та навіть газета… тут можна довго продовжувати. Будьте оригінальними і ваш подарунок точно запам’ятається.
Запах свята
Зимові свята у нас асоціюються із хвойним ароматом і, до речі, він не просто приємний, а й дуже корисний. Хвойні дерева виділяють фітонциди- біологічно активні речовини, які протидіють бактеріям. Тому якщо вам все-таки не вистачає цих чудодійних речовин під час екологічного святкування, то радимо користуватись аромалампою та ефірними оліями, або, декорувати житло хвойними гілками, адже вони точно не шкодять екології.
Русакова Тетяна, Zpspace, спеціально для 061. Фото автора та з інернету.
Читайте також:
Новорічні ялинки. Топ-9 красунь за критєрієм екологічності