Хортиця має великий туристичний потенціал, який необхідно розвивати
Цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велике будівництво». Острів змінюють на краще і роблять максимально цікавим та зручним для туристів. У рамках програми реконструюють Курган єдності України, музей історії запорізького козацтва і «Козацьке коло».
Національний проєкт відродження острова Хортиця став наочним прикладом успішної трансформації туристичних об’єктів радянської доби в сучасні атракції. Досі на Хортиці була реалізована концепція, що була розроблена ще в середині минулого століття. Пагорб, музей, «Козацьке коло» з 70-х років ХХ сторіччя майже не змінювались.
Завдяки синергії влади та великого бізнесу, успішному державно-приватному партнерству у 2021 році вдалося перетворити знакові об’єкти Хортиці в сучасні туристичні магніти, що вже приваблюють тисячі нових відвідувачів. Об’єкти наповнені новими сенсами – аудіоспектакль «Шлях», лазерне шоу «Трансформація крізь історію», арт-об’єкт «Коло Єдності» — яких не має більше ніде в країни. Більш того, саме острів Хортиця стає першою безбар’єрною туристичною локацією в України. Все це створене за ініціативи Групи Метінвест в рамках президентської програми «Велике будівництво». Група Метінвест виступає партнером національного проєкту відродження острова Хортиця.
Перші зміни на Хортиці вже встигли оцінили сотні запоріжців і гості міста. На оновленому острові також нещодавно побував і галерист, колекціонер, екс-гітарист групи «Океан Ельзи» Павло Гудімов. Своїми враженнями від поїздки він поділився у прямому ефірі на каналі «Україна24».
— Минулого тижня я побував на Хортиці. Це була цікава робоча поїздка, де ми побачили величезний потенціал острова. Але це тільки початок роботи. Потрібно збирати колекцію, робити проєкти та ставити на ноги музей, який має стати центром тяжіння. На сьогодні Хортиця має величезний потенціал, як і вся Україна. Але якщо ми будемо говорити про те, чи зможе заповідник розвиватися лише своїми силами, мені здається, що ні. До цього потрібно долучати активних діячів культури, спорту, креативних сфер, — зазначив Павло Гудімов.
На думку галериста, великий попит у запоріжців та туристів, окрім музею, буде мати і музей судноплавства.
— Великий потенціал має і музей судноплавства. Човнам, які піднімають з дна Дніпра, 200 і більше років, і це справді вражає. Але поки що цей об’єкт подібний на реставраційну майстерню, а не на музей. Я думаю, що 5 років серйозної роботи дійсно можуть перетворити Хортицю на унікальну популярну туристичну локацію, — підкреслив Павло Гудімов.
Нагадаємо, реконструкція Хортиці проходить завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом — Групою Метінвест. Компанія долучилася до проєкту реконструкції з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції, згідно з якою наразі тривають перетворення.
Раніше «Индустриалка» повідомляла, що на Хортиці побував відомий український шоумен, телеведучий та журналіст Юрій Марченко. Свої враження він описав у авторській програмі.
Читайте також: «Коло Єдності» на Хортиці стало першим у Запоріжжі об’єктом з модного у світі кортена
Сообщение Відомий український музикант поділився враженнями від відвідування Хортиці появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.