Фонд Ріната Ахметова в ході проєкту «Запитай у лікаря» продовжує розповідати українцям про профілактику й лікування коронавірусу
Експерти прямих ефірів – провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття і тенденції у боротьбі з пандемією.
Експертом чергової 60-ї онлайн-трансляції проєкту стала докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.
За словами лікарки, натепер існують усі передумови для початку нової хвилі коронавірусу в Україні.
– По-перше, це пов’язано з тим, що закінчилися тривалі свята й канікули, відповідно, збільшилася кількість джерел інфекції. По-друге, цьому сприяє стрімке поширення нового штаму коронавірусу «Омікрон», який, на щастя, ще не займає домінуючого становища в Україні. По-третє, люди, як і раніше, не дотримуються ні правил носіння засобів індивідуального захисту, ні правил соціальної дистанції, – розповіла Тетяна Чумаченко.
Епідеміологиня разом з тим розповіла про особливості штаму «Омікрон».
– Цей варіант коронавірусу поширюється швидше, а також має більш короткий період інкубації, ніж у його попередників. Насамперед він вражає верхні дихальні шляхи, при цьому він не викликає такого тяжкого перебігу хвороби у вакцинованих людей, – зазначила лікарка.
Фахівчиня наголосила, що в міжнародному науковому співтоваристві зараз ведуться дискусії щодо внесення до МКХ (міжнародна класифікація хвороб) тривалого та хронічного COVIDу.
– Існує вже дуже багато публікацій на цю тему. Дослідження свідчать, що кожен другий дорослий має постковидний синдром або лонг—ковід. На сьогоднішній день розглядається питання щодо додаткової нозологічної форми – хронічний COVID-19, – зазначила професорка.
Тетяна Чумаченко також акцентувала свою увагу на важливості вакцинації.
– Нічого кращого, ніж щеплення, при інфекціях з аерозольним способом передачі людство не придумало. Тому на сьогодні вакцинація – це найбільш ефективний і безпечний засіб, який дозволить або різко знизити кількість заражень, або зовсім позбутися хвороби.
За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити майже 1,5 млн людей.
Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.
Читайте також: В Украине расширили список организаций, работники которых должны вакцинироваться от коронавируса
Сообщение «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чи існують передумови для нової хвилі COVID-19 в Україні появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.