Найголовніше — фіксувати та документувати усі втрати внаслідок обстрілів російських окупантів
Під час війни жоден українець не застрахований від матеріальних втрат внаслідок обстрілів російських окупантів. На сьогодні вже тисячі українців лишилися без власних будинків, втратили все нажите роками майно, автомобілі.
Тож запоріжцям нагадали що робити, якщо через військові дії ви втратили житло або транспорт. Дуже важливо зібратися та дотримуватися наступного алгоритму:
- Фіксуємо руйнування
- Обов’язково зберігайте документи про право власності на майно, технічний паспорт, за можливості зробіть з них копії, а також актуальний витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр наразі працює з перебоями, тому спробуйте на порталі Дія).
- У разі пожежі чи аварійного стану — викликайте працівників ДСНС для усунення наслідків та складення відповідного акту. Не забудьте отримати його копію. Також зверніться до відповідної райдержадміністрації з заявою щодо складення акту обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами. Сусіди у цій ситуації — люди важливі, тому якщо вони стали свідками руйнування (пожежі, обстрілу тощо) — зафіксуйте їх письмові пояснення.
Важливо по максимуму збирати всі можливі докази руйнування
- Зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань, а за наявності — збирайте та зберігайте статті, фото і відео ЗМІ щодо відповідних фактів. Спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніку, що знаходилась в будинку), фото майна до та після. Але тільки якщо це безпечно для вашого життя.
- Зверніться з заявою про злочин до правоохоронних органів, надайте їм докази руйнування майна та обов’язково отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
- Матеріали пізніше також завантажте на сайт https://damaged.in.ua/. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.
Прем’єр-міністр України анонсував початок збору інформації про пошкоджене та зруйноване житло через війну. Орієнтовно через тиждень можна буде подати відповідну заявку в Дії.
Як повідомили у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації, бухгалтери усіх закладів та установ культури Запорізької області в цей складний час здійснюють збір інформації щодо пограбувань, пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини Запорізького краю, які завдаються російськими окупаційними військами, для подальшого розв’язання питань щодо їх відновлення та підрахунку завданих втрат.
Раніше «Індустріалка» писала, що мешканців Запорізької області попереджають про небезпечну sms-розсилку. Мешканців області закликають не переходить за будь-якими сумнівними посиланнями, не перевіривши їх.
Читайте наші новини на сайті zprz. city
Сообщение Запоріжцям розповіли, що робити у разі втрати житла чи транспорту: алгоритм дій появились сначала на Індустріалка – новини Запоріжжя.