Для різних територій Запорізької області організована окрема модель освітнього процесу
Директорка департаменту освіти і науки Запорізької обласної військової адміністрації Людмила Бухаріна розповіла про особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану, зокрема, на тимчасово окупованих територіях, в телепрограмі «Пряма мова» на телеканалу TV5.
-Вже більше двох місяців доводиться працювати в дуже складних умовах. І наше основне завдання — це створити безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу — від учнів і до всіх працівників, — наголосила Людмила Бухаріна.
Вона зазначила, що наразі для різних територій Запорізької області організована окрема модель освітнього процесу. Одна справа — Запоріжжя і прилеглі райони. Й зовсім інша — тимчасово окуповані ворогом території. Окрема специфіка — прифронтова зона, де життя цілком залежить від інтенсивності бойових дій. Тож фахівці щодня проводять спеціальний моніторинг ситуації в кожному освітньому закладі.
Людмила Бухаріна запевнила, що попри складні умови випускники 9-11 класів обов’язково отримають своє свідоцтво про освіту. Через те, що доставка свідоцтв на окуповані території ускладнена, є можливість отримати електронний варіант. В перспективі також розглядають можливість появи свідоцтв про освіту у додатку «Дія». Для вступу у виші України вступникам буде достатньо цього електронного варіанту. При подачі документів абітурієнту необхідно буде знати лише номер документу, який буде підтягуватись з електронної бази.
Також Людмила Бухаріна прокоментувала ситуацію щодо спроб окупантів відновити освітній процес у школах на тимчасово окупованих територіях:
-На тимчасово окупованих територіях усі заклади проводять нашу, українську, освітню політику.
За підтвердженою інформацією є окремі зафіксовані випадки колаборації, на них вже відповідно відреагували. Так, Міністерство освіти і науки України звільнило директора Мелітопольського промислового коледжу через підтверджені факти колаборації. Замість нього призначать іншого педагогічного представника. Така ж ситуація у Мелітопольському педагогічному університеті.
Людмила Бухаріна повідомила, що освітяни отримають свою заробітну плату за травень.
Детальніше дивіться у відео.
Також нагадаємо, що цього року абітурієнти будуть проходити Національний мультитест зовнішнього незалежного оцінювання (НТМ ЗНО). НТМ буде містити три важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань на кожну дисципліну). Охочі, які зареєструвалися для участі в у вступному тестуванні, обов’язково мають у травні підтвердити бажання складати НТМ. А також повідомити організаторам регіон, у якому вони перебуватимуть у липні.
Планується проведення трьох сесій НТМ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Такий підхід дозволить усім абітурієнтам вступити до омріяних закладів освіти.
Як писала «Індустріалка», результати національного мультипредметного тесту ЗНО, що проводитиметься цього року, будуть необхідні вступникам, які планують вступати на бюджетну форму навчання. Також будуть потрібні мотиваційний лист та заява. Подання документів й підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант Національного мультитесту цього навчального року — дивіться за посиланням.
«Індустріалка» також писала, що у цьому році відбудуться зміни щодо прийому дітей до перших класів. Це пов’язано зі зростанням кількості тимчасово-переміщених осіб.
Читайте також: Як українським школярам, які знаходяться за кордоном, отримати атестат.
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение У Запорізькій області розглядають можливість отримання свідоцтва про освіту у «Дії» появились сначала на Індустріалка – новини Запоріжжя.