Завдяки співпраці обласної та місцевої влади до бюджету Запоріжжя вдалося залучити рекордні інвестиції в 1,5 млрд гривень. На сесії депутати перерозподілили також додаткові надходження в 535 мільйона гривень.
Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров під час засідання 24-ї сесії міськради, передає 061.
«За рахунок збільшення експорту та розвитку малого та середнього підприємництва бюджет всіх рівнів отримав 13 млрд гривень податків, що на 15% більше ніж торік. Якщо в 2023 році ми ще мали негативний тренд падіння обсягів виробництва, то в цьому році ми вийшли на поступове відновлення індексу промислового виробництва. В цьому році він становить 17%», – зазначив Іван Федоров.
Очільник регіону окреслив, що саме завдяки платникам запорізьких податків, маємо змогу вчасно та якісно підготуватись до осінньо-зимового періоду. Але з цим є певні проблеми, адже до важких часів блекаутів потрібно було готуватись заздалегідь – за рік чи два, як робили інші міста.
«Станом на початок цього року в нас було 0 додаткової генерації і дуже низька спроможність під час блекаутів щодо постачання води та тепла. Чому був згаяний час? На мій погляд, відповідь на це питання дасть громада. Зараз ми маємо чіткий план та домовленості з міжнародними партнерами щодо постачання когенераційних установок на понад 1 млрд гривень. Це та ціна, яку міжнародна спільнота готова платити за те, аби в домівках запоріжців гарантовано була вода та опалення. Загалом допомога донорів закриває нам 100% потреби безперебійної роботи двох водонапірних станцій та 90% роботи всіх котелень міста Запоріжжя. Кошти на їх встановлення та підключення ми вже знайшли в обласному бюджеті і вони одразу будуть передані міській владі, як тільки в цьому буде потреба», – запевнив Федоров.
Також він зазначив, що нарешті вдалося виправити ганебну історію з модульними котельнями для закладів охорони здоров’я, які також були передані донорам в перший рік війни. Співпраця з USAID свого часу було замороженою, як раз через те, що міська та обласна рада не виконали свої зобов’язання щодо підключення цих котелель до лікарень.
Наймасштабнішим спільним проєктом Федоров назвав відновлення шкільної освіти вперше з повномасштабного вторгнення. За його словами ще рік-два освітнього колапсу і було б втрачено ціле покоління молоді.
«Останній результат НМТ свідчить про кричуще низький рівень знань у дітей. Тож наш обов’язок – зробити все можливе, щоб розпочати змішаний формат навчання у 69 школах міста для понад 50 тисяч учнів», – розказав Федоров.
Спільний оборонний фонд області складає 2,3 млрд гривень З цієї суми Запорізька громада передала 300 мільйонів гривень. З цих коштів надають допомогу для більш ніж 70 військовим частинам. Закуповують дрони, РЕБи та інше військове обладнання. Пріоритет з постачання безпілотників – Роботінський, Гуляйпільський та Старомайорський напрямок на Запорізькій лінії фронту та Покровський напрямок на Донеччині.
Джерело: 061.ua