Музей «Голоси Мирних»: Фонд Ріната Ахметова продовжує унікальний проєкт
Фонд Ріната Ахметова продовжує унікальний проєкт Музей «Голоси Мирних». Його мета – максимально повно та неупереджено документувати історії мирних жителів Донбасу. На сьогоднішній день зібрано близько 10 000 розповідей очевидців збройного конфлікту. Мета – зібрати й зберегти 100 000 історій до 2025 року.
Музей «Голоси Мирних» став тим безпечним простором, де мирні жителі Донбасу та всієї України вперше можуть відкрито розповісти свою особисту історію і так звільнитися від тягаря мовчання.
Одна з них – історія Оксана Нємцевої з Макіївки.
– Для мене війна почалася 26 травня 2014 року, коли бомбили Донецький аеропорт. Винищувачі кружляли над будинком офісу компанії, здавалося, пікірували прямо у вікна. Не вірилося, що все відбувається всерйоз. Самій мені, на щастя, жодного разу не довелося бігти вулицею, намагаючись сховатися від бомбардування. Зовсім близько від мого будинку в Макіївці рвалися снаряди, дзвеніли вікна. Було дуже страшно – і ми лягали спати в коридорі, найбезпечнішому, як нам здавалося, місці, а під рукою тримали валізки з найціннішим, – згадує жінка.
За її словами, вчасно надійшла допомога від Фонду Ріната Ахметова:
– І річ навіть не в тому, що голодувати не довелося. Знати про те, що ти не один зі своїм нещастям, набагато цінніше. Війна – це безвихідь, але розуміння того, що десь є люди, які зможуть потурбуватися про тебе, допомагає почуватися в безпеці, – говорить Оксана.
Але уникнути жахів збройного конфлікту дівчині не вдалося.
– 24 січня 2015-го війна мене наздогнала. Обстріляли район «Східний» у Маріуполі. Знову гинули чиїсь рідні та близькі. Цей день хочу забути, але не можу. І знову прийшло страшне відчуття безвиході – війна поряд. Вона змінює людей. Я зрозуміла, що треба бути готовою до всього. Відчуття нестабільності загартовує характер. Не думаю, що змогла б витримати подібні випробування в минулому, але сьогодні впевнена в собі і не боюся серйозних рішень та змін, – каже Оксана.
На сьогоднішній день Музей «Голоси Мирних» – найбільше в Україні зібрання історій мирних людей Донбасу. Ваша історія також має значення! Розкажіть її світові! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/ua/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам’яті. Також Мирні Донбасу можуть звернутися до Фонду за безкоштовною психологічною допомогою, зателефонувавши за номером 0800509001.
Читайте также: «Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова»: «Як же хочеться додому!» – історія Олександри Великої
Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Сообщение «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: коли життя рятують хвилини появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.