Карпати замість тривог: як запорізькі діти відпочивають у таборі з психологами

У липні в селищі Гукливий на Закарпатті стартував літній табір «Ізі Кемп», де 100 дітей із Запорізької області поєднують навчання з психологічною підтримкою та відпочинком. Табір триває з 22 липня по 22 серпня і спрямований на відновлення освітніх знань та емоційного стану школярів із прифронтових територій.

Про це повідомив Благодійний фонд «Схід SOS» у коментарі Inform.zp.ua.

Упродовж 9 днів діти навчаються української мови, математики, історії та англійської, а після обіду беруть участь у майстер-класах, гірських походах і тематичних подіях. Заняття проходять з інтерактивами, квестами, музикою й настільними іграми.

Фото: Благодійний фонд «Схід SOS»

За словами координаторки проєкту від Mondo Анастасії Головатюк, програма враховує як освітні, так і психологічні потреби дітей:

«Цього разу ми розширили навчальну програму: додали поглиблене вивчення англійської мови, посилили психосоціальну підтримку та наповнили кожен день тихими прогулянками, правовими іграми, вечорами талантів».

Фото: Благодійний фонд «Схід SOS»

Більшість дітей приїхали з Бердянського, Пологівського, Запорізького, Василівського та Мелітопольського районів. Частина з них — внутрішньо переміщені особи. Дітей обирали у співпраці з освітніми департаментами, орієнтуючись на місце проживання та потреби у підтримці.

«У кожній школі нам допомагали обрати тих, для кого це може бути справді важливим шансом. А вчителі проходили попередній конкурс і навчання», — додав менеджер освітніх програм БФ «Схід SOS» Микола Оверченко.

Фото: Благодійний фонд «Схід SOS»

Ментори табору — це вчителі з досвідом роботи з дітьми в кризових умовах, зокрема переселенці із Запорізької області. Вони супроводжують групи протягом усіх днів, проводять уроки, активності та підтримують дітей психологічно.

«На своїх уроках я прагну показати дітям, наскільки цікавою та захопливою може бути історія. Я заохочую їх аналізувати події минулого та порівнювати їх із сучасністю, щоб краще зрозуміти сьогодення. Водночас я приділяю особливу увагу процесу соціалізації, який є надзвичайно важливим, особливо для дітей, які втратили рідний дім», – каже гід з історії Ярослав.

Фото: Благодійний фонд «Схід SOS»

Окрім навчання, в програмі є вправи з психологом, вечірні кола обговорення і святкові події. Наприклад, в день Греції діти проводили власні Олімпійські ігри, а в день України — піднімалися на гору Гимбу та слухали шум водоспаду Шипіт. Усе це — частина концепції «навколосвітньої подорожі», яка допомагає поєднувати навчання з емоційною розрядкою.

«Найбільше мені сподобалось, що ми не просто сиділи за партами. Ми рахували дроби, співали біля вогнища, і вчили граматику, граючи в квести!», — розповідає 13-річний Єгор із Мелітополя.

Фото: Благодійний фонд «Схід SOS»

До програми також залучені 50 школярів із Житомирської області, чиї батьки загинули, зникли безвісти або перебувають у полоні через війну.

Ініціатива реалізується у межах проєкту з підтримки ментального здоров’я, який фінансують Естонський Центр Міжнародного Співробітництва та Розвитку (ESTDEV) і французька організація Secours populaire français. Табори проходять уже другий рік поспіль. У 2023 році програму пройшли 150 дітей.

Навчання для дітей організував табір спільно з естонською організацією Mondo, за підтримки ESTDEV та французької Secours populaire français.

📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤ Підтримати: за посиланням 👈

Сообщение Карпати замість тривог: як запорізькі діти відпочивають у таборі з психологами появились сначала на inform.zp.ua.