Коли знову запрацює послуга єВідновлення: офіційна відповідь

На вихідні, 5 та 6 липня, послуга єВідновлення у застосунку та на порталі тимчасово не працювала.

Про це повідомляє Дія.

У цей період проходило оновлення функціоналу Реєстру пошкодженого та знищеного майна з додаванням нових сервісів. Послуга єВідновлення має відновити роботу вже о 18:00 6 липня.

«Щойно все запрацює — Дія повідомить у своїх соцмережах першими», — зазначають у повідомленні.

Як скористатися програмою компенсацій за знищене житло

В рамках державної програми єВідновлення українці, чиє житло було пошкоджене або повністю зруйноване, можуть отримати компенсацію на відбудову або придбання нового житла. Однією з пріоритетних груп є ветерани війни та військовослужбовці.

Незалежно від інших пільгових категорій, якщо ваше єдине житло знищене, ви маєте право на виплати за напрямком єВідновлення для ВПО. З лютого 2025 року на цю програму для ВПО уряд спрямував 15 мільярдів гривень.

Військові мають пріоритетне право на компенсацію, зокрема:

  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни;
  • особи, призвані на військову службу під час мобілізації або в особливий період;
  • родини загиблих захисників.

Відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації», а також Державного реєстру майна, пошкодженого і знищеного внаслідок бойових дій, отримання компенсації можливе за наявності довідки ВПО.

Отримання довідки ВПО
Для отримання компенсації у формі житлового сертифіката необхідно мати актуальну довідку ВПО. Це можна зробити через Дію або ЦНАП.
Довідку ВПО можна отримати навіть у разі переміщення в межах однієї громади. Після отримання довідки ваша заява на бронювання коштів буде переведена в чергу для ВПО з пріоритетом.

Як податися на компенсацію?
Заявку можна подати через застосунок або портал Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса. Під час подання обов’язково вказуйте пільгову категорію.
Якщо житло було знищене, насамперед подайте інформаційне повідомлення в Дії, через портал, ЦНАП або нотаріуса. Для цього право власності на житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав. Якщо ні — потрібно зареєструвати.

Отримання компенсації
Заява надходить до місцевої комісії, яка підтверджує факт руйнування та визначає суму сертифіката. Дані вносяться до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
При спілкуванні з комісією потрібно надати документи, що підтверджують пільгу.
Після підтвердження руйнування комісія ухвалює рішення про компенсацію — інформацію про це ви отримаєте в застосунку Дія.
Отримавши довідку і сертифікат, можна забронювати кошти для придбання нового житла.

Спільна реалізація житлових сертифікатів
Якщо житло було у спільній власності, кожен співвласник може отримати свій сертифікат, які можна реалізувати разом або окремо. Для спільної реалізації подайте заяву одночасно.
Власники сертифікатів повинні підпадати під програму ВПО (актуальна довідка та відсутність іншого житла). Інакше вони потраплять у різні черги.

Після підтвердження бронювання є 30 днів на укладення угоди купівлі-продажу.

📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤ Підтримати: за посиланням👈

Сообщение Коли знову запрацює послуга єВідновлення: офіційна відповідь появились сначала на inform.zp.ua.