Микола Фролов звільнився з посади ректора Запорізького національного університету

За наказом МОН Миколу Фролова звільнено як виконувача обов'язків ректора Запорізького національного університету. Вперше він очолив університет у 2012 році, після цього був повторно обраний ректором у 2017 році.

Про це 061 повідомили в пресслужбі ЗНУ.

Через те, що українське законодавство забороняє обирати або призначати одну і ту саму людину керівником університету більш ніж на два строки, то Микола Фролов написав заяву на звільнення 5 грудня 2024 року. В річній декларації за 2023 рік Фролов зазначав, що його зарплата в університеті складала 620 тисяч гривень на рік.

Відомо, що тимчасово виконувати обов’язки ректора ЗНУ буде перший проректор Олександр Бондар.

До цього ректорські вибори проводилися раз на п’ять років шляхом закритого голосування науковцями університету, відсотком студентів і технічних працівників. Проте вперше у 2024 році в рамках постанови уряду «Про реалізацію експериментального проєкту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти» №1029 від 6 вересня 2024 року Запорізький національний університет разом ще з двома вищими навчальними закладами в Україні був включений в експериментальний проєкт, де ректорів закладів вищої освіти України призначатимуть, а не обиратимуть.

МОН для цього створило комітет для відбору наглядових рад у всіх трьох закладах вищої освіти. Конкурс на посаду керівника (ректора) учасника експериментального проєкту проводить наглядова рада відповідного закладу.

Вимоги до кандидата на посаду ректора: вільне володіння державною мовою та однією з офіційних мов ЄС; досвід роботи на керівних посадах у закладах вищої освіти, підприємствах, установах або органах державної служби категорії "А" не менше п’яти років; відповідність вимогам доброчесності, а також відсутність судимостей, адміністративних стягнень за корупційні правопорушення тощо.

6 грудня МОН має оголосити лише результати конкурсного відбору членів наглядової ради. Оголошення про проведення конкурсу на посаду ректора розміщується за поданням наглядової ради на офіційному сайті МОН та на сайті університету протягом одного місяця з дня утворення вакантної посади.

Нагадаємо, що Запорізький національний університет має 195 освітньо-професійних та освітньо-наукових програм. Кількість здобувачів за останні 5 років становить орієнтовно 15–16 тис. осіб. Інфраструктура університету включає 9 навчальних науково-виробничих центрів, 22 навчальні науково-дослідні лабораторії та 2 бізнес-інкубатори. У 2024 році створено навчально-науковий центр штучного інтелекту та в співпраці з британськими партнерами відкрито Міждисциплінарну навчально-наукову лабораторію віртуальної реальності.

За понад 10 років правління Фролова Запорізький національний університет став лідером серед освітніх установ регіону за даними всеукраїнських рейтингів. Навіть в умовах повномасштабного вторгнення під час вступної кампанії-2024 до Запорізького національного університету подано найбільше заяв на вступ у регіоні.

Джерело: 061.ua