Міжнародні партнери передали Запоріжжю дві когенераційні установки: що про це відомо

Запоріжжя з робочим візитом відвідали Директор Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії Пiтер Вагнер та постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє. Міжнародні партнери передали дві газопоршневі когенераційні установки, які будуть встановлені на котельнях концерну «Міські теплові мережі». Сертифікати на ці установки міжнародні партнери передали керівництву області під час перебування в одній з підземних шкіл міста.

«Сьогодні ми передаємо Запоріжжю дуже важливий елемент майбутнього сталого енергетичного захисту області. Ці когенераційні установки здатні забезпечити електроенергію до 50 тисяч мешканців, а також теплом та світлом більше ста обʼєктів критичної інфраструктури. Вони є частиною проєкту вартістю 200 млн євро, який передбачає поставку таких установок по всій території України. Завдяки співпраці з місцевою владою ми швидко доставили установки до Запоріжжя і вони є першими в країні. Те, що ми проводимо захід в підземній школі, також є символічним. Ще рік тому це просто був пустир, а сьогодні це готове укриття, де навчаються діти. І дуже символічно, що діти, які є майбутнім України і заради майбутнього яких ми боремося, також будуть забезпечені електроенергією», – сказав Директор Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії Петер Вагнер.

За словами начальника ОВА Івана Федорова, 8 місяців тому місцева влада домовилась з міжнародними партнерами про допомогу в підготовці до осінньо-зимового періоду.

«Ми очікували, що будуть тривалі блекаути і мали захистити нашу критичну інфраструктуру, щоб бути з водою і теплом, навіть в період блекауту. Перші когенераційні установки вже у Запоріжжі. Наша мета підготуватися до наступного опалювального періоду і зробити все, щоби навіть мешканці області навіть в найкритичніші ситуації були з теплом, водою і світлом», – сказав він.

Федоров додав, що для того, аби бути енергетично незалежними, треба мати не лише когенераційні установки.

«Цими установками ми можемо закрити питання суто для критичної інфраструктури. Наша задача – побудувати близько 130 МВт до наступного опалювального сезону. На сьогодні вже маємо більше 45 МВт (підписані контракти) і точно установки будуть встановленні до середини літа», – каже очільник області.

Крім того, в місті визначено 10 пріоритетних обʼєктів, де планують встановити сонячні панелі.

«Це наші лікарні, деякі школи, облводоканал та міськводоканал, а також деякі електричні підстанції», – додав.

Когенераційні установки, які були передані, на базі газопоршневих двигунів для виробництва тепла та енергії. Однієї з переваг цих установок є їхнє встановлення на існуючих котельнях, що дозволяє уникнути втрат енергії по передачі та забезпечує більш ефективне використання енергетичних ресурсів. Встановлені установки можуть повністю покривати потреби котельні у електриці у випадку надзвичайних ситуацій або перебоїв у централізованому електропостачання.

Нагадаємо, у Запоріжжі планують затвердити концепцію розвитку сонячної енергетики до 2030 року.

Джерело: 061.ua