На Хортиці планують облаштувати локацію для гарденотерапії
У хабі «Запоріжжя. Платформа спільних дій» вп’яте відбулася дискусійна платформа «Хортиця: видатна історія — велике майбутнє». Цього разу учасники обговорили тему: «Зелені простори Хортиці. Яким мають бути парки острова?».
Захід ініціювали громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій», Національний заповідник «Хортиця» та облдержадміністрація. В ньому взяли участь експерти регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Як раніше писала “Индустриалка”, парки складають близько 3% території заповідника. На Хортиці є чотири основних паркових зони. Це парк Шевченка, що знаходиться недалеко від історико-культурного комплексу»Запорізька Січ». Хортицький лабіринт — біля колишнього піонертабору «Чайка». Дендропарк — на в’їзді на кінний театр. Система алей і дендропаркова зона в районі санаторію-профілакторію «Дніпроспецсталь». На жаль, десятиліттями не було системних зусиль по впорядкуванню паркових зон.
За словами експертів, відновлення парків допоможе привабити не тільки мешканців міста, а й туристів. Один цікавий проєкт з цього напрямку розробляють наразі у Хортицькій Національній академії.
— Ми давно співпрацюємо з заповідником “Хортиця”. У нас є багато проєктів, які пов’язані з реконструкцією, озелененням та різними парками Хортиці. Наші парки потребують відновлення. У нас на кафедрі розробляється такий напрямок, як гарденотерапія. — розповідає завідувачка кафедри садового-паркового господарства, доцент Хортицької Національної академії Наталія Дерев’янко. — Можливо, ми зможемо на території острова зробити локації для гарденотерапії, де всі охочі будуть мати можливість займатися вирощуванням рослин і насолоджуватися цим. І це буде така фішка нашого заповідника. Гарденотерапія — це лікування рослинами. Люди зможуть самі вирощувати рослини. Наприклад, висаджувати дерева з насіння, доглядати за ними. А потім це дерево можна буде пересадити на іншу велику територію. Гарденотерапія допоможе популяризувати озеленення, адже люди будуть не просто висаджувати рослини, а й доглядати за ними.
За думкою директора громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” Олександра Балаби, це дуже гарний екологічний напрямок, який варто розвивати. Спілка вже має досвід втілення подібних проєктів у дитячих садочках міста. А також активно працює над озелененням міста.
— Озеленення – це завжди пріоритет для нас. За 2021 рік ми висадили близько 6,5 тисяч рослин, більша частина – близько 6 тисяч – це дерева, а інша – кущі та квіти, — розповідає Олександр Балаба. — Також минулого року ми реалізували великий пілотний проєкт – FOREVER GREEN. Ми підписали меморандум із КП “Запоріжзеленгосп” Запорізької облради. Нам виділили 2 гектари землі. На цій території ми висадили 5 тисяч дерев, які у 2023 році будуть пересаджені, в тому числі, — на Хортиці. Ми бачимо, що Хортиці потрібно озеленення, але важливо дотримуватися балансу між зоною відпочинку та заповідною зоною. Я думаю, над цим потрібно працювати, готувати різні проєкти, збирати круглі столи. Ми готові роботи Хортицю яскравішої і більш зеленою, аби наші містяни їхали відпочивати з дітьми на острів, а не у сусідні міста.
Нагадаємо, що Національний заповідник «Хортиця» роками був у занепаді. Минулий рік став роком старту перетворень на Хортиці, яку перетворюють на справжній туристичний магніт. Стартував національний проєкт відродження острова, партнером якого є група Метінвест. Вже облаштували Пагорб Єдності та площу «Козацьке коло». Триває реконструкція Музею історії запорозького козацтва. Перетворення Хортиці на краще тривають.
Читайте також: На Хортицю запросять іноземних шеф-кухарів для популяризації туризму
Фото Богдана Самойлова
Сообщение На Хортиці планують облаштувати спеціальну локацію для лікування рослинами та популяризації озеленення появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.