Нашестя сарани у Запоріжжі: запроваджено карантин в одному з районів 

У Запоріжжі та області зафіксували масштабну міграцію сарани: перелітної та єгипетської. У Комунарському районі вже ввели особливий карантинний режим, а місцева влада готується до можливої хімічної обробки територій.

Про це повідомили на брифінгу Держпродспоживслужби та ЗМР, 22 липня.

Комахи почали поширюватися з південного сходу області, зокрема з території Кушугумської громади 10 липня. Як зазначили у Держспоживслужбі, за останні 30 років нашестя сарани відбулося вперше на території України.

Наразі оброблено понад 200 гектарів у Кушугумській громаді. Ще близько 3000 гектарів перебувають під карантином у Комунарському районі. В інших районах Запоріжжя були зафіксовані лише поодинокі випадки. У запорізькому ботанічному саду вже провели локальну обробку рослин.

Чи буде допомога від держави?

За словами Людмили Кир’ян, заступниці начальника Головного управління Держпродспоживслужби, обробка приватних ділянок – справа самих мешканців. Вони мають подати заявку, після чого отримають рекомендації. Обробляти свої городи запоріжці мають самостійно.

Заступник міського голови Андрій П’ятницький розповів, що в Запоріжжі створили тимчасові комісії, які реагують на звернення громадян. Якщо фахівці фіксують більше 20 особин сарани на 1 м², територія визнається осередком, який потребує обробки.

За словами посадовця, якщо сарана на комунальній землі, обробкою займається місто. Якщо ділянка приватна, це відповідальність власника.

Чи безпечна обробка?

Застосовують переважно інсектициди другого класу небезпеки, тож мешканців закликають не перебувати на оброблених ділянках протягом щонайменше 7 діб. Особливо це стосується комах, домашніх тварин, птахів і бджіл.

“Коли почалися обробки саме на території Кушугумської громади, було повідомлено всіх бджолярів про те, що на деякий час вони повинні закрити пасіку”, – розповіла Людмила Кир’ян.

Надалі інформація про обробку територій буде з’являтися на офіційних сторінках Держспоживслужби та Запорізької міської ради.

Причини появи сарани

За даними Людмили Кир’ян, причини розповсюдження — два посушливі сезони поспіль, теплі зими та відсутність обробки ґрунту, що сприяє розмноженню комах.

Скільки це триватиме?

Сарана живе до 50 днів. Якщо погода залишиться спекотною і сухою, комахи продовжуватимуть міграцію. У випадку погіршення ситуації влада готова залучити підрядників та рятувальні служби, які мають спецтехніку.

Що робити мешканцям?

  1. Повідомляти про скупчення комах на гарячу лінію міської ради або у районну адміністрацію.
  2. Обробляти свої ділянки самостійно — препаратами, дозволеними в Україні.
  3. Не проводити обробку без потреби — препарати небезпечні і можуть зашкодити тваринам, птахам та іншим комахам.
  4. Слідкувати за оновленнями — міська влада інформуватиме про нові осередки через ЗМІ та офіційний сайт.

Нагадаємо, що сарана шкодить не лише врожаю, а й декоративним рослинам. Комахи з’являються не лише на городах. Вони можуть потрапити навіть на балкони. У коментарі журналістам Inform.zp.ua аграрна фахівчиня Наталія Ромашкіна радить спеціальні препарати для обробки рослин.

📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤ Підтримати: за посиланням 👈

Сообщение Нашестя сарани у Запоріжжі: запроваджено карантин в одному з районів появились сначала на inform.zp.ua.