В селі Успенівка Гуляйпільської територіальної громади живе родина Жилінських – Лідія та Сергій. Подружжя тримає господарство та обробляє город.
Вперше про це написали в Фейсбуці в групі «Гуляйпільські старожитності».
Тоді ж були оприлюднені фото:
Журналісти 061 звʼязалися з родиною Жилінських та розпитали про унікальну сівалку, яка має сторічну історію.
«Ми купили конячку «Ласточку», як тільки одружились з чоловіком. Потім чоловік каже, а давай я сівалку куплю, щоб город обробляти і ми купили її через оголошення. Це було близько 25 років тому», – згадує пані Лариса.
Про те, що сівалка була виготовлена в Гуляйполі на заводі сільськогосподарських знарядь "Спадкоємців Я.Я.Крігера" родина знала одразу. Адже на сівалці досі збережений напис: "Наследники Я.Я. Кригеръ в Гуляй-Поле Екат.губ.".
З відкритих джерел відомо, що завод спеціалізувався на виробництві жниварок, сівалок, соломорізок, плугів, молотарок. Його було відкрито 26 вересня 1882 року. У 1884 році на першій виставці в Гуляйполі жниварка Кригера була визнана як найкраща.
Восьмирядна кінна сівалка, яку придбали Жилінські, була виготовлена в період з 1900 по 1914 роки.
Родина і нині засіває город за допомогою «Ласточки» та сівалки.
Ось так «Ласточка» працювала на городі буквально кілька тижнів тому. Лариса каже, що працює сівалка, попри свій «поважний вік», добре.
«Там механізму немає ніякого. Тому все швидко. Після того, як відпрацювали, плівкою накриваємо і все», – додає.
За словами Лариси, ворог часто обстрілює населений пункт, але люди залишаються в Успенівці та продовжують саджати городи та тримати господарства.
Джерело: 061.ua