
Запорізька міська рада розгляне проєкт рішення про реорганізацію комунального підприємства «Запорізька міська друкарня «Дніпровський металург» шляхом перетворення його на комунальний заклад «Сервісний центр закладів освіти» Запорізької міської ради.
Про це повідомляється в проєктах рішень міськради, передає 061.
В системі закладів освіти міста є понад 250 будівель. Їх обслуговують 2450 технічних співробітників — двірники, робітники з комплексного обслуговування, електрики, прибиральники. Вакантними є понад 300 ставок.
Попри залучення великої кількості працівників і виділення понад 300 млн грн на рік, у цій сфері існують проблеми: низька заробітна плата, недостатній рівень кваліфікації працівників, застарілі функції, відсутність інструментів для дрібного ремонту та тривалий час реагування на аварійні ситуації через бюрократичні процедури.
Посадовці з департаменту освіти планують створити такий сервісний центр, який буде виконувати функції з дрібних аварійних та поточних ремонтів, зварювальні, слюсарні, сантехнічні роботи, прибирання приміщень в школах, садочках і позашкільних закладах.
«Прийняття такого рішення нам дасть змогу економити близько 54 мільйонів гривень на заробітній платні. Пропонується перевести співробітників зі штатних розписів шкіл до комунального закладу, а на вивільнені кошти закупити відповідне обладнання та інвентар. З 1 вересня ми маємо змогу почати виконувати аварійні планові ремонти в школах своїми силами. Зараз же всі аварійні ремонти – заміна електрики, покрівлі – на це все укладаються тендерні договори й роботи виконуються підрядниками. Ціна надзвичайно велика в порівнянні з тим, якщо це робити власними силами», – розказав перший заступник директора департаменту освіти Віталій Лисенко під час засідання бюджетної комісії
У разі підтримки цієї ідеї, реорганізоване підприємство стане правонаступником усіх прав і обов'язків друкарні. Також передбачено, що департамент освіти й науки Запорізької міської ради здійснюватиме організаційне управління закладом, затверджуватиме його статут та передавальний акт.
Попередньо на комісіях депутати жваво обговорювали цю тему і зазначали, що не бачать логіки в тому, щоб створювати окрему структуру для ремонтів, яка потребуватиме додаткових витрат на обладнання та інвентар, в той час, як підрядники, обрані на відкритих конкурсах, можуть ефективно виконувати ці задачі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що запорізька освіта отримає додаткові майже 58 мільйонів гривень на реконструкції, облаштування та премії для школярів.
Джерело: 061.ua