У Запоріжжі заморозили скандальне будівництво автомийки на зеленій зоні та розглядають повернення землі громаді

У Запоріжжі зупинили підготовчі роботи на ділянці перед будинком по вулиці Українській, 29 та Прибережній магістралі, де забудовник планував збудувати комплекс з автомийкою

Про це сьогодні, 1 травня, повідомив директор інспекції з благоустрою міської ради Вадим Хижняк, передає 061.

За його словами, до міськради вже надійшло понад 900 звернень громадян із протестами проти забудови зеленої зони перед житловим будинком. Після перемовин між міською владою, власником ділянки та суборендарем, розглядається можливість повернення землі до комунальної власності громади.

«Роботи заморожені, жодна техніка не має права перебувати на території. Якщо забудовник відмовиться, все це буде демонтовано. Жодних дозвільних документів на додаткові комунікації або будівництво наразі не видавалося», — заявив Хижняк.

Попри це, напередодні, 30 квітня, місцеві мешканці зафіксували роботу спецтехніки, яка зрізала кілька молодих дерев і пошкодила верхній шар ґрунту. На місце приїхали представники правоохоронних органів, державно-будівельної інспекції, виконавчої влади. Згідно з документами, ділянка площею 0,98 га перебуває в оренді компанії «Піонер Девелопмент», пов’язаної з мережею OKKO Group, та передана в суборенду ТОВ «Акванті Плюс».

Ще у лютому 2022 року, за день до повномасштабного вторгнення, міська рада змінила цільове призначення ділянки із житлової забудови на промислову — для розміщення АЗГП з мийкою та автосалоном. На паркані об’єкта з’явився паспорт, який швидко розірвали, а на ньому вказано початок будівельних робіт — 1 травня 2025 року.

Мешканці багатоповерхівок висловлюють глибоке занепокоєння екологічними та безпековими ризиками: будівництво планується в безпосередній близькості до житлових будинків, поряд із магістральним газопроводом, теплотрасою, електромережею та підземними водоносними горизонтами.

Ініціативна група ОСББ «Українська, 29» готує звернення до правоохоронних органів через підозру на незаконну вирубку дерев, відсутність погодження з АТ «Запоріжгаз», Нафтогазом, Держпродспоживслужбою та міськими тепломережами.

«Ми дізналися про забудову лише після створення ОСББ. Ніхто з нас не уявляв, що прямо під нашими вікнами можуть побудувати АЗС. Це загрожує життю та здоров’ю сотень людей», — наголошує голова ОСББ Тетяна Циганок.

Наразі триває громадське обговорення подальшої долі ділянки. Наші журналісти продовжують слідкувати за цією ситуацією.

Джерело: 061.ua