В запорожской сфере образования грядут изменения, которые коснутся разных отраслей
В следующем учебном году в запорожской сфере образования внедрят несколько нововведений. Их разрабатывала временная контрольная комиссия при горсовете, которая более двух месяцев изучала работу городского департамента образования и науки. Результаты этой работы собрали в отчет и огласят на ближайшей сессии горсовета, где за него проголосуют депутаты.
Об изменениях, которые грядут в запорожских школах, «Индустриалке» рассказала юрист, депутат Запорожского городского совета Регина Харченко.
Централизация сервисных функций
Первое нововведение заключается в оптимизации школьных бухгалтерий. Процесс начисления зарплат учителям упростят.
— Перше, з чого потрібно починати зміни, — це централізація бухгалтерії. Необхідно створювати єдину персоніфіковану систему, яка буде дозволяти ефективно рахувати заробітну плату. Бо наразі в нас перерахунок зарплати одному вчителю відбувається в 4 етапи. Тобто, залучено 4 людини, щоб нарахувати зарплату 1 особі. Це, безумовно, не є ефективно, — рассказала Регина Харченко.
Централизация и перезапуск ждут и методические кабинеты, которые находятся в территориальных отделах образования.
— Є певні нюанси в ефективності існування територіальних відділів освіти. Наразі, безумовно, ми не говоримо категорично про їхню ліквідацію, але ми надали рекомендації департаменту освіти та науки, щоб до 1 квітня включно вони надали покрокову ефективну схему, певний план дій як почати реорганізацію в сфері освіти. Тобто, яким чином буде проходити реорганізація бухгалтерського персоналу та методичних кабінетів. З нашого боку запропоновано створити універсальну комунальну установу, яка буде мати назву, наприклад, “Центр з обслуговування навчальних закладів” з фаховими спеціалістами: інженерами, сантехніками, електриками, які будуть належним чином обслуговувати навчальні заклади, — отметила Регина Харченко.
Сделать ремонт в классе можно будет по программе софинансирования
Одним из основных нововведений станет возможность школьных классов делать ремонты и обновлять материально-техническую базу по программе софинансирования. То есть, какую-то часть расходов будет покрывать горбюджет, а остальную — будут финансировать из благотворительных фондов, которые работают почти при каждой школе.
— Ми запропонували запровадити такий напрямок, як співфінансування між міською радою та батьківськими комітетами. На сьогодні при більшості шкіл працюють благодійні фонди. Одразу хочу звернути увагу всіх батьків, що внески в такі фонди є добровільною формою участі, вони не мають обов’язкового характеру. Але, якщо, все ж таки, батьки мають свідому громадянську позицію і розуміють, що їхній клас потребує якогось нового обладнання чи сучасних кабінетів, то вони можуть об’єднатися, добровільно зібрати кошти та звернутися до міськради за допомогою у рамках співфінансування. Якщо, наприклад, обладнання для класу буде коштувати 200 тисяч гривень, то 100 тисяч профінансує благодійний фонд з благодійних внесків, і ще 100 тисяч надасть міська рада, — объяснила Регина Харченко.
Ремонты в школах будут комплексными
Школам также предлагают отказаться от точечных ремонтов. Проводить их рекомендуют комплексно и по дорожной карте.
— Ми хочемо, щоб у нашому місті була запроваджена система не фрагментарного ремонту в навчальних закладах, а щоб був якийсь чіткий графік, дорожня карта. Якщо, до прикладу, школа потребує капітальних ремонтів їдальні, спортзалу, то нехай він проходить комплексно, за загальним архітектурним проєктом, а не окремо міняти стелю, потім через деякий час вікна і так далі. Тоді це приміщення матиме достойний вигляд. Має бути запроваджене планування і поточних, і капітальних ремонтів, — отметила Регина Харченко.
Одаренных учеников и их учителей будут премировать
Чтобы стимулировать учеников школ к достижениям на олимпиадах и престижных конкурсах, для них хотят ввести существенную материальную поддержку.
— Потрібно запровадити вагоме стимулювання обдарованих учнів та вчителів, які їх супроводжують, за перемогу на всеукраїнських, обласних олімпіадах. Це мають бути не грамоти чи якісь цукерки, а вагомі грошові нагороди — 10 чи 50 тисяч гривень. Тоді учень матиме стимул для досягнення результатів, — отметила Регина Харченко.
Планируется, что все эти рекомендации в случае поддержки депутатами горсовета введут в школах уже со следующего учебного года.
Ранее «Индустриалка» сообщала, что в запорожских школах заработало новое меню. Однако, многие родители школьников им не довольны.
Читайте также: Более 300 запорожских учителей получили ноутбуки
Сообщение В запорожских школах грядут изменения — чего ждать ученикам и их родителям появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.