На цьому тижні мелітополець Вадим Ткаченко разом з колегами вирушив додому зі станції в Антарктиці
На станції «Академік Вернадський» відбулася перезмінка українських антарктичних експедицій. У складі 26-ї додому, в Україну, повертається і наш земляк — вчений з Мелітополя Вадим Ткаченко.
Минулого року мелітополець Вадим Ткаченко — співробітник Приазовського національного природного парку — пройшов жорсткий відбір і потрапив до складу 26-ї української антарктичної експедиції. Протягом року наш земляк працював на станції «Академік Вернадський», розташованої на острові Галіндез. До його обов’язків так само як і ще шести колег-науковців входило проведення полярних досліджень. Зокрема, займався вивченням наземних екосистем.
У сфері відповідальності Вадима Ткаченка (на фото зліва), як повідомляла «Індустріалка», були спостереження за впливом морських котиків та пінгвінів на флору острова Галіндез, за змінами в контрольних популяціях щучника (рід багаторічних рослин), а також тим, як птахи використовують рослинний матеріал для будівництва гнізд.
Цього року перезмінка експедицій вперше виконується на власному криголамі «Ноосфера», який вирушив до Антарктики з Одеси 28 січня з членами 27-ї експедиції на борту. Звістку про напад расії на Україну, ті, хто був на борту, отримали в дорозі. Пункту призначення судно дісталось тільки наприкінці березня.
З того моменту тривали роботи по вивантаженню річного запасу пального, їжі та побутових засобів для полярників, будматеріалів, нового обладнання для продовження модернізації станції. А це було непросто, адже біля острова, за інформацією Національного антарктичного наукового центру, досить мілководно і криголам не міг підійти впритул, то всі вантажі перевозили невеликими моторними човнами, а також міні-баржею, якою обладнана “Ноосфера”. Пальне перекачували через спеціальний трубопровід. Увесь процес тривав понад тиждень.
Весь цей час на станції не припинялись дослідження, зокрема, вперше в історії українських антарктичних експедицій метеорологи почали постійні дослідження атмосфери за допомогою радіозондів. А на цьому тижні «Ноосфера» вирушила до України. Вона доставить зимівників 26-ї експедиції, які рік відпрацювали в Антарктиці, додому. Разом з ними до України прямує сезонний загін, що виконував роботи впродовж антарктичного літа.
— Зараз «Ноосфера» на борту з полярниками прямує до Чилі, — йдеться в повідомленні антарктичного наукового центру. — З Чилі учасники антарктичних експедицій літаками будуть доправлені до Варшави, а вже звідти наземним транспортом – в Україну. «Ноосфера» ж до кінця війни не повертатиметься до Одеси, а базуватиметься в одному з портів Південної півкулі.
До речі, тільки нашому Вадиму Ткаченко доведеться вирішувати, чи повертатися в окуповане місто, адже Мелітополь зараз перебуває під контролем російських військ. Рідні міста інших учасників 26-ї експедиції зазнали під час війни серйозних руйнувань, це зокрема стосується Чернігова, Харкова та Києва.
Читайте також: «Шахтар» переміг «Лєхію» завдяки голу 12-річного маріупольця — відео
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение Вчений із Запорізької області повертається з антарктичної експедиції появились сначала на Індустріалка – новини Запоріжжя.