Відомий акордеоніст Ігор Завадський підтримує дух українців музикою: «бахає Бахом» і не тільки їм — як гарно він зіграв «Ой у лузі червона калина»
Акордеоніст Ігор Завадський, музикант зі світовим ім’ям, чиє дитинство та юність були пов’язані з Запоріжжям, живе у Києві. Його особистий фронт це те, що вміє робити найкраще – музика. Його девіз: «Поки бахають снаряди за вікном, буду у відповідь бахати Бахом та іншими композиторами». В репертуарі Ігоря Завадського багато класики. Є на його музичному фронті й українська музика. У новому записі, який музикант розмістив на «Ютубі» й на своїй сторінці у «Фейсбук», зворушливо звучить пісня «Ой у лузі червона калина».
-Увесь березень кожного дня роблю записи для «Ютуба» з під’їзду свого будинку у Києві, — повідомив Ігор Завадський. — За цей час з 33 різних творів або їх частин на моєму «Ютуб-каналі» з’явилася вже десята прем’єра — експромтом я виконав своєрідний бойовий гімн України «Ой у лузі червона калина». Я вперше вирішив записати для свого «Ютуб-канала» музику, що підібрав на слух.
Українська народна пісня «Ой у лузі червона калина» — гімн Українських січових стрільців. Він і зараз надихає українських воїнів, які захищають рідну країну. Саме цю пісню я обрав для підняття бойового духу всіх українців невипадково. Зараз, на тлі війни росії проти України, цей бойовий гімн набув нової популярності. Планую незабаром записати у під’їзді свого будинку й головний Гімн нашої країни. Тримаймося, Україно! Обов’язково переможемо!
Історія виникнення пісні «Ой у лузі червона калина»
-У 1914 році режисер одного з українських театрів Степан Чарнецький здійснював постановку трагедії Василя Пачовського «Сонце руїни» про долю гетьмана Дорошенка, — розповів Ігор Завадський. — У фіналі п’єси мала звучати пісня. Спочатку вибрали «Чи я в лузі не калина була», але режисеру хотілось чогось оптимістичного, тож він запропонував іншу пісню – «Розлилися круті бережечки» і трохи переробив текст. Останній куплет залишив без змін, але дещо змінив мелодію. У такому варіанті вистава і прозвучала на сцені. Вона мала гучний успіх. А пісню, особливо останній куплет «Ой у лузі червона калина», одразу підхопила галицька молодь.
У серпні того ж року у місті Стрий її вперше почув командир УСС (Українські Січові Стрільці) Григорій Трух від стрільця Іваницького, котрий навчився її від артистів Львівського театру. Трух до куплету «Ой у лузі» додав ще три куплети та навчив пісні бійців свого підрозділу. Так «Червона калина» зазвучала спершу у Стрию, далі по Галичині та стала гімном Січових Стрільців, а невдовзі її заспівала вся Україна.
Наприкінці 1980-х років у пісні з’явився ще один куплет «Не хилися, червона калино», який додали його наші сучасники дисиденти – Надія Світлична та Леопольд Ященко (керівник хору «Гомін»). Українське радіо записало цю пісню у 1991 році.
До сьогодні так і невідомо точно, хто автор музики цієї чудової пісні. Режисер Степан Чарнецький стверджував, що мелодію пісні підібрав він сам. Володимир Гордієнко, історик Січових Стрільців, вважає, що музику написав відомий композитор, автор стрілецьких пісень Михайло Гайворонський. Музикознавці вважають пісню народною.
…А це ремікс на пісню «Ой у лузі червона калина» південноафриканського автора електронної музики The Kiffness (Девіда Скотта), яку на його запрошення виконав вокаліст групи «Бумбокс» Андрій Хливнюк.
«Індустріалка» також писала, що наш відомий земляк Арсен Мірзоян презентував емоційну пісню «Моя країна».
Читайте также: Стало відомо, коли Україна виступить на Євробаченні.
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение Відомий акордеоніст зворушливо зіграв пісню «Ой у лузі червона калина» — відео появились сначала на Індустріалка – новини Запоріжжя.