«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чому діти почали частіше хворіти на COVID-19

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформаційну кампанію про коронавірус

Провідні медичні експерти розповідають про міжнародний досвід боротьби з епідемією, розвіюють забобони і говорять про те, як захистити себе. Черговою гостею прямого ефіру проєкту стала дитяча лікарка-імунолог, інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика Алла Волоха.

Лікарка-імунолог пояснила основні причини, чому діти стали частіше інфікуватися COVID-19.

– Справді, сьогодні ми спостерігаємо складну ситуацію з різким збільшенням кількості хворих дітей. По-перше, це можна пояснити тим, що більшість дітей залишилися неімунними. Тобто вони рідко хворіли на попередні штами коронавірусної інфекції. По-друге, значний відсоток дітей досі не вакциновано. По-третє, ми знаємо, що штам «Омікрон» більш заразний, ніж інші варіанти COVID-19, відповідно, діти будуть інфікуватися частіше, – пояснила експертка.

Алла Волоха додала, що, незважаючи на збільшення кількості хворих дітей, кількість дітей з тяжким перебігом COVID-19 є невеликою.

– Ми не бачимо величезного сплеску дітей із важкими формами коронавірусу. Проте додаткові ускладнення характерні для дітей, які перебувають у групі ризику, а також із супутніми хронічними захворюваннями, такими як: цукровий діабет, уроджені вади розвитку, ожиріння тощо. Найчастіше госпіталізуються діти перших років життя, а також певна частина підлітків.

Крім того, фахівчиня наголосила на небезпеці, яку несе з собою коронавірус для дітей.

– У дітей, як і в дорослих, може спостерігатися цитокіновий шторм, але проявлятися він може по-різному. Насправді це мультисистемний запальний синдром, асоційований з COVID-19. Найчастіше він настає через кілька тижнів після перенесеного коронавірусу. І ось тоді у дитини розвивається цитокіновий шторм із ураженням кількох органів та систем, зокрема серця, з лихоманкою, висипаннями на шкірі, болями в животі тощо. На щастя, такі випадки досить рідкісні, але вони все ж таки можуть траплятися, – розповіла спікерка.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Читайте також: Ключевой украинский налогоплательщик призывает правоохранительные органы работать в правовом поле

Сообщение «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чому діти почали частіше хворіти на COVID-19 появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.