Небезпечно для життя займатися лікуванням коронавірусу
Фонд Ріната Ахметова, незважаючи на новорічні свята, продовжує щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України в рамках проєкту «Запитай у лікаря». Лікарі інформують про ситуацію в сфері охорони здоров’я, діляться передовим досвідом лікування хвороб, просто й зрозуміло розповідають про коронавірус. Черговою гостею прямого ефіру проєкту стала докторка медичних наук, професорка, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клигуненко.
Експертка поділилася своїми спостереженнями щодо поточної ситуації з пандемією COVID-19 в Україні. За словами лікарки, хоча, з одного боку, і спостерігається незначне зниження випадків інфікування людей, проте, з іншого – медики також відзначають яскраво виражене зниження кількості пацієнтів із тяжким перебігом коронавірусу.
– Імовірно, для пояснення цього існує багато причин. Перша з них – це вакцинація населення. Безумовно, на тлі імунізації тяжкість перебігу будь-якого штаму COVID-19 буде значно легшою. А отже, менша кількість людей матиме важкий та вкрай важкий перебіг хвороби, – розповіла Олена Клигуненко.
Фахівчиня також охарактеризувала новий штам коронавірусу «Омікрон».
– Завдяки безлічі мутацій знизилася його агресивність. Порівняно з першими варіантами коронавірусу, він не може так швидко проникати в клітини організму. Внаслідок цього перебіг захворювання також буде зовсім іншим, – зазначила лікарка.
Окрім того, Олена Клігуненко акцентувала свою увагу на безконтрольному застосуванні людьми гормональних препаратів та антибіотиків при лікуванні коронавірусу:
– Необгрунтоване застосування антибіотиків призводить до того, що всередині мікроба виробляється захист від них. І в критичний момент, коли вони справді будуть потрібні, вони просто не працюватимуть. Ще одна проблема поряд із антибіотиками – самолікування гормональними препаратами. Гормони також не можна приймати без показань, це може призвести не тільки до проблем з наднирковими залозами, порушенням обміну речовин, ожирінням, гіпертензією, але й навіть може зробити людину інвалідом.
За весь час виходу в ефір «Запитай лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити майже 1,5 млн людей.
Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.
Сообщение «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чому займатися самолікуванням коронавірусу небезпечно появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.