Запоріжців допоможуть рятувати нові апарати ШВЛ — фото

Лікарні обласного центру отримали 11 сучасних апаратів від Фонду Ріната Ахметова і Групи Метінвест

Запорізька область продовжує встановлювати антирекорди за кількістю нових випадків СOVID-19 на добу. Останні кілька діб щодня лабораторно підтверджується понад 1000 випадків.

вручення апаратів ШВЛ

Рівень госпіталізацій за 26 жовтня майже вдвічі перевищує індикатив, встановлений Міністерством охорони здоров’я — 116,3 на 100 тисяч населення при допустимому показнику 60. Завантаженість ліжок складає за попередню добу 85% при індикативі 65%. Тобто, ситуація наближається до критичної.

Тому 11 апаратів штучної вентиляції легенів, які Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест придбали для лікарень обласного центру, де особливо тяжка епідситуація, дуже допоможуть лікарям у боротьбі з коронавірусом.

Сьогодні в Запорізькій обласній інфекційній лікарні відбулося вручення сертифікатів на апарати ШВЛ, в якому взяли участь генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко, голова Запорізької ОДА Олександр Старух, в.о. міського голови Анатолій Куртєв, в.о. директора КНП «Запорізька обласна клінічна інфекційна лікарня» Ірина Кулєш і завідуючий реанімаційним та анестезіологічним відділенням Володимир Черкаський.

вручення апаратів ШВЛ

— Ми всі бачимо ситуацію з захворюванністю на СOVID-19, бачимо, як стрімко зростає кількість хворих на коронавірус, — зазначив Олександр Мироненко. — І ми, як соціально відповідальний бізнес, не могли стояти осторонь. Сьогодні ми надаємо чергову допомогу для обласної інфекційної лікарні та лікарень Запоріжжя — 11 апаратів штучної вентиляції легень, які будуть використовуватися для рятування важко хворих людей.

вручення апаратів ШВЛ

Це вже не перша партія допомоги від Фонду Ріната Ахметова, Групи Метінвест та комбінату «Запоріжсталь». Ми вже надавали засоби індивідуального захисту для лікарів, передавали також апарати ШВЛ. Наразі продовжуємо виконувати роботи з відновлення відділення на першому поверсі лікарні.

Хочу звернутися до всіх: не треба додавати роботи лікарям. Треба вакцинуватися — щоб захворювання не поширювалося. Щоб ми пройшли цей пік і повернулися до нормального життя.

Старух Олександр

Медична система області, за словами голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, знаходиться у вкрай напруженому стані. І хоча до нової хвилі готувалися — розгортали нові ліжка, закупили багато обладнання, новий штам «Дельта» вносить свої корективи — вірус більш агресивний, перебіг більш стрімкий.

— З’являється потреба в додатковому обладнанні, — зазначив Олександр Старух. — Дуже гарно, коли є соціально відповідальний бізнес, яким є комбінат «Запоріжсталь». Ці апарати ШВЛ, сподіваюсь, допоможуть вирішити критичні питання.

Це приклад того, як соціально відповідальний бізнес має реагувати на виклики, які постають перед громадою, перед людьми.

Кожен з нас обирає — пройти вакцинацію чи потрапити в реанімацію. Нагадаю, єдиний варіант полегшити перебіг — це вакцинація. Але, на жаль, 95% пацієнтів лікарень — нещеплені.

Кампанія вакцинації в області продовжується, ми досягли розрахункової цифри 10000-11000 щеплень щодоби. Але цього замало. Щоб вийти з піке, яке затягується, треба пришвидшити темпи вакцинації. Всі повинні ставитися більш відповідально до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Хочу подякувати лікарям, які тримають лінію медичного фронту. І ще раз дякую соціально відповідальному бізнесу!

Куртєв Анатолій

Анатолій Куртєв свій виступ також розпочав зі слів подяки.

— Хочу приєднатися до подяки медикам, які рятували і продовжують рятувати життя запоріжців. Дякую медикам за героїзм, який вони виявляють щодня. Захворюваність у місті зростає, і тому закликаю запоріжців захищати себе щепленням.

Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за надання систематичної допомоги місту Запоріжжю. Дякую вам за те, що ви робите! Ми разом подолаємо цю пандемію, — підкреслив Анатолій Куртєв.

вручення апаратів ШВЛ

За інформацією в.о. директора КНП «Запорізька обласна клінічна інфекційна лікарня» Ірини Кулєш, на сьогодні в лікарні завантаженість складає 83%, процент доходив і до 93%. І 80-85% пацієнтів — тяжкі хворі. У реанімаційному відділенні, розрахованому на 6 ліжок, знаходяться 13 тяжкохворих. Щодня в палатах, де є кисень, розгортаються палати інтенсивної терапії.

Кулєш Ірина

— Хочу висловити подяку Фонду Ріната Ахметова, комбінату «Запоріжсталь», які не вперше нам допомагають. Ваша допомога цінна і вагома! Кисень — це ціна життя. Завдяки вам у нас наймасштабніша киснева станція, завдяки вам ми забезпечені киснем на 100 відсотків.

Сьогодні ви знову прийшли на допомогу, ми дуже вдячні. Апарати ШВЛ дуже необхідні: збільшилась кількість хворих, виріс відсоток тяжких хворих. Якщо минулого року було 40% тяжких хворих, то цього року показник зріс до 60%. Тяжкі хворі потребують оксигенну терапію, потребують, на жаль, і штучну вентиляцію легень. Дуже вам вдячна за допомогу, — подякувала Ірина Кулєш.

вручення апаратів ШВЛ

Керівниця лікарні також подякувала медикам, які щодня знаходяться на передовій боротьби з ковідом, які при закінченні робочого дня о 15 годині раніше 21-ї додому не йдуть. А ще Ірина Олександрівна звернулася до всіх запоріжців з проханням щепитися.

— Краще постояти в черзі на вакцинацію, ніж у черзі до реанімаційного відділення. Тому що сьогодні ми змушені проводити сортування хворих — кого в першу чергу брати до реанімації, а хто може ще почекати. Звісно, це страшно! — зазначила Ірина Кулєш.

Черкаський Володимир

Про реалії сьогоднішнього дня в лікарні, коли проводиться медичне сортування, говорив і завідуючий реанімаційним та анестезіологічним відділенням Володимир Черкаський.

— Кількість тяжкохворих з критичним перебігом хвороби значно зросла, — підкреслив Володимир Васильович. — Відділення офіційно відкрито на 13 ліжок, але, повірте, в кожному відділенні лікарні знаходиться по 2–3 пацієнта, які стоять на черзі у реанімаційне відділення. Коли ми рік тому дивилися на страшні кадри з Італії, ми до кінця не розуміли, що це таке. Наразі розуміємо.

Я вдячний за апарати, які сьогодні надійшли в лікарню. Вірус став дуже агресивним, хвороба має більш критичний перебіг. Тому закликаю всіх: вакцинуйтеся, бережіть себе і людей, які навколо вас.

З 11 апаратів ШВЛ 4 залишаться в обласній інфекційній лікарні, ще 7 надійдуть в запорізькі лікарні, де надають допомогу хворим на коронавірус — це міські лікарні № 1,2,7,5 і 9. Керівники цих лікарень отримали документи на нове обладнання.

вручення ШВЛ

Сказано!

Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко:

Сьогодні ми передали 11 апаратів ШВЛ запорізьким лікарням, в яких надають допомогу хворим на коронавірус. Це один з наших кроків, який ми робимо в боротьбі з цією інфекцією.

Ще ми кожного дня надаємо кисень: 20-25 тонн для Запоріжжя, понад 40 т відправляємо в інші регіони — Київ, Київську область, Херсон, Миколаїв, Дніпропетровську область. Намагаємося максимально полегшити роботу нашим медикам. Щоб вони могли вистояти в боротьбі з цією хворобою.

Користуючись нагодою, ще раз закликаю запоріжців: не додавайте роботи лікарям, вакцинуйтесь і дотримуйтесь карантинних обмежень! Не треба слухати псевдоекспертів, які кажуть, що вакцина — зло. Робіть щеплення!

Мироненко Олександр

Цифри та факти

  • У Запоріжжі Група Метінвест побудувала нову кисневу станцію при обласній інфекційній клінічній лікарні, що постачає кисень до 104 ліжок. Також компанія допомагає ремонтувати реанімаційне відділення лікарні, яке постраждало від пожежі. Кисневу трасу до реанімації проведуть від нової кисневої станції.
  • З 2 квітня цього року ПАТ «Запоріжсталь» направили лікарням Запоріжжя та інших міст України понад 1900 т медичного кисню.
  • З 2020 року по вересень 2021 року підприємства Групи Метінвест безкоштовно передали понад 2 тисячі тонн рідкого і майже 409 тисяч куб. м газоподібного кисню медикам Запоріжжя, Маріуполя, Києва, Харкова, Дніпропетровської, Житомирської та Хмельницької областей.
  • Група Метінвест постачить медичним установам Харківської області 240 тонн кисню, Києва – 60 тонн. Таке рішення ухвалило керівництво Групи у зв’язку зі зверненням керівництва Харківської області та Київської міської клінічної лікарні №6.
  • У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» і Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистою ініціативою Ріната Ахметова на цю мету виділено понад 450 млн грн у межах проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 207 апаратів ШВЛ, а також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ і витратних матеріалів.

Читайте також: В Запорожье вакцинируют от коронавируса водителей общественного транспорта

Фото Олександра Прилепи

Сообщение Запоріжців допоможуть рятувати нові апарати ШВЛ — фото появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.