Міська влада Запоріжжя затвердила нову комплексну програму «Ветеранська політика Запорізької міської територіальної громади на 2025-2027 роки». Програма спрямована на підтримку ветеранів, ветеранок, членів їхніх родин, а також родин загиблих захисників і захисниць України.
Про це стало відомо під час засідання двадцять шостої сесії міської ради, передає 061.
На реалізацію ветеранської політики на 2025-2027 роки заклали 255 млн гривень. На 2025 сума фінансування складає майже 83 мільйони гривень. З цієї суми левова частка (понад 48 млн гривень) піде на соціальну підтримку ветеранів/ок, родин загиблих захисників – це адресна матеріальна допомога ветеранів/ок, захисників та захисниць, виплати членам родин загиблих, підтримка дітей загиблих, надання матеріальної допомоги демобілізованим. Ще 9 млн гривень виділяють на комунальну установу «Ветеранський простір «ВЕТЕРАН ПРО.ЗАПОРІЖЖЯ».
Також 9 мільйонів гривень спрямують на забезпечення безбар’єрного простору в житлових будинках. На забезпечення безкоштовного зубопротезування закладають 1,1 млн гривень, ще 2 мільйони піде на медикаментозне забезпечення. Також 1,5 млн гривень закладають на “соціальне таксі” для ветеранів/ок з інвалідністю та 500 тисяч на забезпечення поранених військовослужбовців набором першої необхідності під час їх перебування в лікарні.
І депутати, і представники громадськості мали питання стосовно того, навіщо спорювати окрему комунальну установу по ветеранах, якщо у вас є департамент з питань ветеранської політики.
«Департамент з питань ветеранської політики – це такий, ніби законодавчий орган, який розробляє політики й здійснює контроль. А комунальна установа буде безпосередньо ці політики втілювати. Якщо департамент приймає якісь програми і рішення локальні, то ця комунальна установа буде їх реалізовувати, скажімо так. Вона буде виходити з синхронізації з комунальними некомерційними підприємствами, з лікарнями. У нас є зараз вид допомоги на мобілізацію, після мобілізації, у нас є супровід психологічний, юридичний, все це. Тобто КУ це більш робочий орган, який буде цю послугу надавати, а департамент буде працювати над тим, щоб цю послугу створювати, це як орган виконавчої влади», – прокоментувала пані секретар міської ради Регіна Харченко.
В основі програми ветеранської політики — забезпечення інтеграції військових у цивільне життя, створення злагодженої системи надання послуг і пільг, а також організація реабілітації та адаптації.
Ключові напрями: допомога у переході до цивільного життя; підтримка ветеранського спорту, освіти, культури; допомога в пошуку роботи та реалізації бізнес-ініціатив; встановлення намогильних споруд та проведення заходів пам’яті.
Заплановані заходи включають надання інформаційно-консультаційної підтримки, забезпечення реабілітації через комунальні заклади та партнерські організації; організація проєктів, спрямованих на соціальну адаптацію та інтеграцію.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі анонсували створення найбільшого ветеранського простору
Джерело: 061.ua