На “доступное жилье” для переселенцев и ветеранов АТО Запорожской области выделили 12 гривен на человека

Если разделить сумму на всех, получится менее 12 гривен на человека

Запорожской области для улучшения жилищных условий переселенцев, ветеранов АТО и других ныждающихся категорий населения выделили почти 1 млн 240 тысяч гривен. Об этом сообщил на своей странице в соцсети вице-премьер-министр – министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко.

Деньги выделили каждой области в рамках программы государственной поддержки для строительства или приобретения доступного жилья. Так 1 239 927 гривен приходится на почти 54 тысячи переселенцев, более 12 тысяч ветеранов АТО и более 40 тысяч других людей, нуждающихся в улучшении жилищных условий.

Больше всех выделили ипотечному центру города Киева – более 4,5 млн гривен, Луганской области – почти 3,6 млн гривен, а также Харьковской – почти 2,8 млн гривен.

"Першочергове право в отриманні пільгового кредиту на придбання доступного житла відтепер мають учасники АТО та внутрішньо-переміщені особи. Вперше такий принцип ми заклали у порядок використання коштів за відповідною держпрограмо щодо забезпечення громадян доступним житлом. На неї виділено 30 мільйонів гривень. Розумію, що коштів не багато як для такої програми. Але цього року ми змінили підходи до розподілення між регіонами цього ресурсу – в залежності від кількості учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб. Саме ці категорії в першу чергу матимуть право на пільговий кредит на придбання доступного житла.

Вже затверджений порядок спрямування бюджетних коштів по регіонам України. Наразі схвалюється перелік об’єктів житлового будівництва, на добудову або придбання житла яких можуть спрямовуватися кошти. Головним розпорядником бюджетних коштів є Держмолодьжитло та його регіональні представництва", – написал Зубко. Читайте также: В Запорожье отопление включат через 5 дней