У Запорізькій області пропаганда вдалася до фейку про пограбування військовими банку

Представники окупаційної влади у Запорізькій області через підконтрольні медіа та телеграм-канали продовжують демонізувати ЗСУ та вдається до дискредитації українських військових через вигадані історії. Цього разу пропаганда поширила фейк про те, що діючі українські військові пограбували банк.

Так, в телеграм-каналі окупаційної влади «Токмак Сегодня» на початку квітня з’явився допис про те, що у Львові пограбували банк, а грабіжниками виявилися бійці 103-ї бригади ЗСУ.

«Вооруженные украинские солдаты с криками "все ложитесь, это ограбление" ворвались в банк во Львове, заставили охрану лечь на пол и похитили крупную сумму наличных из кассы. Они выскочили из банка с мешками денег, сели в поджидавшую их машину и уехали из города в сторону польской границы. Перед границей их удалось остановить, перегородив дорогу грузовиком. Выяснилось, что оба грабителя были действующими бойцами 103-й бригады ВСУ. Просто заблудились, думали что они в Донбассе. Понять. И простить»,- зазначив телеграм-канал.

На підтвердження цього допису автори приклали колаж фото з логотипом патрульної поліції. По зворотному пошуку ми знайшли ці самі фото та оригінальний допис поліції.

В повідомлені зазначається, що крадіжка сталася 25 березня у Львові. Підозрюваними у викрадені 86 мільйонів гривень виявилися двоє чоловіків у масках. У патрульній поліції наголосили, що затримані не мають жодного стосунку до військових, окрім елементів одягу.

Начальник Департаменту патрульної поліції Національної поліції Євгеній Жуков опублікував фото затриманих.

"Думали у формі замаскуються, під рибака та військового. Кітель, кепка та спортивні штани. До війська ніякого відношення не мають, як і до навичок маскування", – написав генерал поліції.

Згідно з даними з реєстру судових рішень, один з фігурантів справи ніде не працював, а інший був ФОПом. Тобто, ніякого відношення до Сил безпеки і оборони України вони не мають.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua