«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: тиск і стан крові при COVID-19 – у зоні особливої уваги

Фонд Ріната Ахметова продовжує інформувати українців про коронавірус

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформаційну кампанію про коронавірус. Провідні медичні експерти України розповідають про міжнародний досвід боротьби з епідемією, розвіюють забобони та доступно говорять про те, як захистити себе. Черговою гостей прямого ефіру проєкту стала асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НУОЗ ім. П.Л. Шупика Зоя Максимова.

запитай у лікаря

За її словами, одним із ускладнень ковіду є порушення згортання крові.

– Ми маємо на це звертати увагу. Є певні аналізи, які потрібно здавати, коли дізналися, що хворі на COVID-19. Пацієнтам призначаються відповідно до цього певні препарати. Як я вже говорила, у людей похилого віку також може бути зниження тиску, запаморочення і навіть втрата свідомості, – пояснила лікарка.

Вона також розповіла, чому необхідно контролювати підвищення тиску:

– Якщо він підвищений, ми маємо скоригувати препарати, які знижують тиск, і давати їх людині. Пояснювати, чому потрібно приймати препарати, що впливають на згортання крові, та препарати, що контролюють тиск. Якщо ми виміряємо тиск уранці та ввечері, і ми бачимо, навпаки, зниження тиску, ми пацієнту скасовуємо препарати, які він приймає гіпотензивно, і контролюємо, щоб не сталося втрати свідомості.

Зоя Максимова розповіла, яким є оптимальний варіант реабілітації людини зрілого віку після ковіду.

– Я думаю, що потрібно більше жити звичайним життям, харчуватися повноцінно, на дієтах сидіти не треба, раціон повинен включати вітаміни, білки. Людина не повинна худнути. Має бути помірна фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі. І для людей похилого віку все ж таки дуже важливо утримуватися від візитів у місця скупчення людей, – додала експертка.

запитай у лікаря

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.

Читайте також: «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чим небезпечний ковід для людей похилого віку

Сообщение «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: тиск і стан крові при COVID-19 – у зоні особливої уваги появились сначала на Индустриалка – новости Запорожья.